Лист Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку “Щодо застосування МСФЗ для складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності” від 12.03.2020 р. № 28/02/4573
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Лист від 12.03.2020 р. № 28/02/4573
Щодо застосування МСФЗ
для складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності
(Витяг)
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі — Комісія) розглянула лист <…> (далі — лист) та повідомляє.
Щодо питань 1 та 4, зазначених у листі, слід зазначити таке.
Відповідно до частини другої статті 121 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (далі — Закон про бухгалтерський облік) підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі — МСФЗ).
Відповідно до частини п’ятої статті 121 Закону про бухгалтерський облік підприємства, зазначені у частині другій цієї статті, складають і подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному цим Законом, на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ в єдиному електронному форматі, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.
У зв’язку з наведеним підприємства, які відповідно до Закону про бухгалтерський облік зобов’язані складати фінансову звітність за МСФЗ, з урахуванням МСФЗ для малих та середніх підприємств (далі — МСФЗ для МСП), складають її на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ.
Підприємства, які відповідно до частини третьої статті 121 Закону про бухгалтерський облік самостійно обирають застосування МСФЗ для складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, самостійно визначають необхідність складання та подання зазначеної фінансової звітності на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ.
Щодо питання 2, наведеного у листі, варто зазначити таке.
Міністерство фінансів України на своєму вебсайті оприлюднило єдину українську таксономію фінансової звітності UA XBRL МСФЗ 2019, яка має бути застосована всіма суб’єктами господарювання, які складають фінансову звітність за МСФЗ.
<…>
Голова Комісії
Т. ХРОМАЄВ
Лист носить інформаційний характер.
Заголовок та виділення по тексту — редакційні.