Пільги в працевлаштуванні та під час роботи окремих категорій громадян: коли, хто й на що має право
Трудове та деяке інше законодавство містить чимало гарантій для різноманітних груп працюючих. У нашій консультації ми зібрали в першу чергу ті з них, які стосуються прийому на роботу. Але поговоримо й про інші гарантії, про які, без сумніву та вагань, мають знати і керівник, і інспектор із кадрів, і бухгалтер підприємства.
Основні гарантії щодо працевлаштування всіх громадян та окремих категорій, а також порядок такого працевлаштування регулюють КЗпП та Закон про зайнятість. До речі, у законодавстві одночасно поєднуються дві норми:
1) за ст. 21 КЗпП заборонена будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно, у тому числі, від статі, віку, стану здоров’я тощо;
2) за ч. 2 ст. 11 Закону про зайнятість не вважається дискримінацією здійснення заходів щодо додаткового сприяння в працевлаштуванні окремих категорій громадян.
Таким робом, наявність додаткових пільг у працевлаштуванні вжодне не дискримінує інших осіб, які шукають роботу. Ба більше, ч. 2 ст. 14 Закону про зайнятість встановлює квоту з працевлаштування для таких осіб (розлогіше про неї — на стор. 26), а ст. 19 Закону про соцзахист осіб з інвалідністю — норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю.
Віктор НАГОРНИЙ,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Дякую за вставку кадри — завжди зберігаю собі окремо всі матеріали із неї, адже доводиться на підприємстві вести не лише бухоблік, а й кадровий облік працівників.
Вставки кадри завжди допомагає ,адже доводиться іноді займатись і питаннями відділу кардрів .
Дуже подобається стиль написання статей спецпроекту “Все про кадровий облік”!