Розрахункові квитанції та розрахункові книжки
Встановлення РРО після ремонту
Під час ремонту РРО в магазині використовували розрахункові квитанції. Чи потрібно після встановлення РРО робити запис у розрахунковій квитанції “Службова видача” на суму виручки, яку було отримано за час ремонту РРО?
ВІДПОВІДЬ: Згідно з п. 7 гл. 2 р. ІІІ Порядку реєстрації та ведення РК та КОРО1 суму готівки, що перебуває на місці проведення розрахунків на момент виходу з ладу РРО, записують у корінець розрахункової квитанції (далі — РК) з позначкою “Службове внесення”. Суму готівки, що вилучається суб’єктом господарювання протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записують у корінець РК із позначкою “Службова видача”.
1 Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547.
Відповідно до п. 10 р. ІІІ Порядку реєстрації та застосування РРО2 якщо на період виходу з ладу РРО розрахункові операції проводились із використанням КОРО та РК, після встановлення відремонтованого РРО необхідно провести через РРО суми розрахунків, проведених за РК, окремо за кожною ставкою ПДВ, акцизного податку (при продажу підакцизних товарів). Після чого слід виконати Zзвіт. За потреби виконують операцію “Службове внесення” на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.
2 Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари, послуги, затверджений наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547.
Себто після встановлення відремонтованого РРО суми розрахунків, зафіксовані у розрахунковій книжці у період його ремонту, проводять через РРО з використанням операції “Службове внесення”, а в РК на цю суму необхідно зробити запис “Службова видача”.
Тетяна Сушальська, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Цікаво, дякую!