Лист Пенсійного фонду України від 03.01.2020 р. № 2800-050101-8/321 “Щодо заповнення таблиці 7 додатка 4 звіту з ЄСВ”
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Лист від 03.01.2020 р. № 2800-050101-8/321
Щодо заповнення таблиці 7 додатка 4 звіту з ЄСВ
Пенсійний фонд України розглянув звернення <…> та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок), таблиця 7 додатка 4 до Порядку формується та подається страхувальниками в разі визначення страхувальниками періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від умов загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію.
Відомості про осіб, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до трьох років та з трьох до шести років, в таблиці 7 додатка 4 до Порядку подаються на загальних підставах.
В таблиці 7 додатка 4 до Порядку в реквізиті 15 “№ наказу про проведення атестації робочого місця” зазначається номер наказу про проведення атестації робочого місця, проведення якої передбачає, зокрема, санітарно-гігієнічні дослідження виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу, за якими підтверджується право працівника на пільги та компенсації, пов’язані із зайнятістю в несприятливих умовах праці, для працівників за Списками № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” (далі — Постанова КМУ).
В реквізиті 16 “Дата наказу про проведення атестації робочого місця” зазначається дата наказу про проведення атестації робочого місця, проведення якої передбачає, зокрема, санітарно-гігієнічні дослідження виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу, за якими підтверджується право працівника на пільги та компенсації, пов’язані із зайнятістю в несприятливих умовах праці, для працівників за Списками № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Постановою КМУ.
В реквізитах 12, 13 таблиці 7 додатка 4 до Порядку заповнюється варіант необхідної одиниці виміру та фактична тривалість спеціального стажу за кодом підстави: заповнюється один із можливих показників фактичної тривалості стажу для конкретної підстави за умовами праці, тобто: кількість днів або годин і хвилин в залежності від діючого обліку праці у страхувальника в звітному році для конкретної застрахованої особи, які відпрацьовано в умовах праці, що надають підстави для зарахування спеціального стажу.
Заступник Голови Правління
І. КОВПАШКО
Коментар редакції
Заповнення таблиці 7 Звіту з ЄСВ:
головні акценти
У Порядку № 4351 немає окремих вказівок щодо заповнення таблиці 7 Звіту з ЄСВ, призначеної для відображення відомостей про спецстаж. З цієї причини у тих роботодавців, хто має подавати таку таблицю, часто виникають запитання з приводу її заповнення. На деякі з них ПФУ відповів у коментованому листі.
Зокремимося на головних моментах та розкажемо про них детальніше.
1. Якщо працівниця, котра має право на спецстаж, йде у відпустку для догляду за дитиною до 3-х років та з 3 до 6 років (за наявності медвисновку), ми не припиняємо відображати її протягом цього періоду у таблиці 7.
Пенсійники хочуть бачити ці відомості, незважаючи на те що у страховий стаж час відпустки для догляду за дитиною з 3 до 6 років не потрапляє. Це пов’язано з тим, що до загального стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю під час визначення права на пільгову пенсію за віком та пенсію за вислугу років включають обидві відпустки.
Для коректного відображення цих відомостей за працівницею, яка має право на спецстаж та знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років, створюємо рядок у таблиці 6 Звіту з ЄСВ, у якому заповнюємо реквізит 15 “Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах” (якщо працівниця у відпустці для догляду за дитиною до 6 років — повторюємо цю саму кількість днів у реквізиті 14 “Кількість календарних днів без збереження заробітної плати”), та ставимо “1” у реквізиті 23 “Ознака наявності спецстажу”. У таблиці 7 Звіту з ЄСВ проставляємо відповідний код підстави для обліку спецстажу.
2. Якщо працівник займає посаду або виконує роботу, яка дає право на пільгову пенсію (за Списками № 12 та № 23), відомості про спецстаж вносимо у таблицю 7 тільки за результатами атестації робочого місця. У реквізиті 15 таблиці 7 Звіту з ЄСВ у такому разі зазначаємо номер наказу про проведення атестації робочого місця, а у реквізиті 16 — дату такого наказу.
3. Коли відображаємо тривалість часу, відпрацьованого в умовах, які дають право на зарахування його до спецстажу, заповнюємо лише один з двох реквізитів — або 12, або 13. Тобто або кількість днів, або кількість годин і хвилин — залежить від того, як саме роботодавець обліковує робочий час. Відповідно, у реквізиті 14 уже вказуємо норму тривалості роботи в тих одиницях виміру часу, які зазначено в заповненому реквізиті 12 або 13.
Олена БРУСНИЦИНА, консультант газети
1 Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.15 р. № 435.
2 Список № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою КМУ від 24.06.16 р. № 461.
3 Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений постановою КМУ від 24.06.16 р. № 461.