Про статутний капітал
Нарис 5. Прострочені дивіденди
Кажуть, що Мао Цзедуну належить такий вислів: “Людина, яка відчула вітер змін, має зводити не щит від нього, а вітряк”. Себто будьяка криза не винятковує й одержання можливостей. Це щось на кшталт вітру, від якого можна або сховатися, або використати собі на користь. А ще, зрозуміло, криза — це явище, яке змінює наші плани.
Уявімо, що учасники ТОВ вирішили виплатити дивіденди, розподіливши між собою зароблений прибуток. Та позаяк життя на місці не стоїть, трапляється, що на момент виплати коштів не вистачає. А тут ще й чинник стабільності, який постійно нам чомусь хоче нагадати про себе в такий спосіб: витрати — стабільніші за доходи.
Витрати планувати простіше, аніж доходи, адже вони — більш передбачувані. Наприклад, пандемія чи ще якась подія, яка може істотно зруйнувати плани щодо отримання доходів. Водночас витрати залишаться незмінними.
Олександр Єфімов, доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ГКУ — Господарський кодекс України.
3. ПКУ — Податковий кодекс України.
4. Закон про ТОВ — Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” від 06.02.18 р. № 2275-VIII.
5. Закон № 540 — Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 30.03.2020 р. № 540-ІХ.