Податок на прибуток: від податкової пільги до 0%
Якщо хтось у будьякому контексті згадує про пільги, то бухгалтерам одразу на думку спадає термін “податкова пільга” з п. 30.1 ПКУ. Зокрема, це законодавчо дозволене звільнення платника від обов’язку щодо нарахування та сплати податку/збору або сплата їх у меншому розмірі. Рівночасно в бухгалтерському побуті зчаста податковою пільгою величають й обкладення податком на прибуток за ставкою 0%, і невстановлення обов’язку за певних випадків нараховувати авансові внески під час виплати дивідендів тощо. У цій статті ми розглянемо деякі ситуації, у яких прибутківці справді отримують податкові пільги з позиції ПКУ та інші певні дієві послаблення в оподаткуванні, якими платників теж наділяє цей Кодекс.
Податкові пільги
Прямі посилання щодо звільнення від податку на прибуток знаходимо у ст. 142 та підрозділі 4 р. ХХ ПКУ. Розкладемо поскладово порядок використання деяких із цих податкових пільг.
Підприємства громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Їх прибуток, за умови дотримання певних вимог, звільнено від оподаткування на підставі п. 142.1 ПКУ. Назвемо головні важелі для звільнення прибутку підприємств, заснованих громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Такий прибуток має бути отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг. Виняток становить прибуток від продажу (реалізації) підакцизних товарів, послуг постачання підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління тощо. Мовиться про договори, які уповноважують платника податку постачати товари від імені та за дорученням іншої особи.
Олександра Мірохіна, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Важлива тема, дякую.