Шведський стіл: “смаколики” для бухгалтера
Продовжуючи тему шведського столу1, сьогодні поговоримо про його облік. Але перш ніж перейти безпосередньо до бухобліку, виокремимо кілька суттєвих моментів.
Хто не встиг, той спізнився?
Як правило, “шведський” сніданок (вечеря) триває кілька годин. І все-таки деякі постояльці готелю можуть на нього спізнитися. Як бути? З одного боку, постояльці заздалегідь поінформовані про час обслуговування. З іншого, жодний готель не може “розтягувати” шведський стіл безкінечно, потураючи неорганізованим громадянам. Тож готельний ресторан має право зачинити двері перед постояльцем, якщо він з’явився до сніданку об 11 годині, хоча під час заселення його попереджали, що сніданок триває з 7:00 до 9:30 (і в номері інформація про це також є). Одначе існує ймовірність, що, залишившись голодним, постоялець зможе суттєво зіпсувати імідж готелю на інтернет-форумах і в соціальних мережах, тому нараджуємо керівництву передбачити варіанти “годування” гостей, котрі запізнилися, але, між іншим, за своє харчування заплатили.
Тетяна СУШАЛЬСЬКА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
1 Про те, як зорганізувати і “закалькулювати” шведський стіл, читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 37 за 2021 р., стор. 7.
2 Див. виноску 1.
3 Термічна обробка таких напівфабрикатів обов’язкова.
4 Методичні рекомендації щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в сфері громадського харчування та побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами, затверджені наказом Мінекономіки України від 17.06.03 р. № 157.
5 З тією лишень різницею, що в закладі ресторанного господарства такі товари відвідувачі споживають на місці.
6 Читайте також статтю “Спеціальний” облік: списання спецій у ресторані”, опубліковану в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 25 за 2021 р., стор. 7.
Дякую за роз’яснення.