Технологічна документація пивбару: перемога порядку над хаосом
Сьогодні поговоримо про те, які саме документи мають бути у пивному барі, щоб його “технологічна” сторона була ними повністю захищена. Стаття написана для суб’єктів господарювання, котрі ведуть бухоблік, тобто для юросіб.
Що таке технологічна документація і для кого вона
З-поміж працівників пивбару1 чимало матеріально відповідальних осіб. І шеф-кухар із барменом йдуть у цьому “строю” у перших рядах. Їх відповідальність, як правило, індивідуальна і повна, адже вони не тільки готують страви та наливають пиво, інший алкоголь, змішують коктейлі2, а й зазвичай безпосередньо отримують продовольчу сировину та продовольчі товари від постачальників3. Переміщення вказаних цінностей у межах пивбару від приймання до продажу повинно супроводжуватися певними внутрішніми документами, які ми називатимемо технологічними, тому що вони мають безпосередній стосунок до виробничого процесу та продажу продукції власного виробництва (страв) і покупних товарів. Саме на основі цих документів бухгалтер веде облік господарських операцій придбання запасів та реалізації готової продукції і покупних товарів. Без них він не бачить не тільки всієї “картини” діяльності пивбару, а й навіть її фрагментів.
Тетяна СУШАЛЬСЬКА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Правила № 219 — Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджені наказом Мінекономіки України від 24.07.02 р. № 219.
3. Інструкція № 154 — Інструкція про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, затверджена наказом Мінтрансу України від 28.04.05 р. № 154.
4. Правила № 363 — Правила перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363.
5. Наказ № 193 — наказ Мінстату України “Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів” від 21.06.96 р. № 193.
6. Методрекомендації — Методичні рекомендації щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування і побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами, затверджені наказом Мінекономіки України від 17.06.03 р. № 157.
1 Як і будь-якого іншого закладу ресторанного господарства.
2 У багатьох пивбарах алкогольний асортимент вельми широкий.
3 Оскільки комірників можуть собі дозволити далеко не всі пивбари.
4 Приймемо за умову, що ці товари доправляються до пивбару автотранспортом, позаяк на практиці саме так і відбувається.
5 Докладніше про це читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 26 за 2021 р., стор. 32.
6 У Методрекомендаціях прикладу технологічної картки немає.
Дякую!