Медстраховка для членів сімей співробітників: податкові наслідки
Особливо щедрі роботодавці не обмежуються медстархуванням персоналу, а беруть під крило захисту ще й членів їх сімей. Про які родзиночки в оподаткуванні та звітуванні потрібно знати в таких випадках — читайте у нашому матеріалі.
Хто є отримувачем доходу
Коли йдеться про страхування роботодавцем членів сім’ї свого співробітника, насамперед слід розібратися, кого в такій ситуації вважати отримувачем доходу: працівника чи його родича? Це, зокрема, впливає на те, чий податковий номер вказуватимемо в додатку 4ДФ. Не забуваймо: такий, на перший погляд, скромненький та невинний огріх, як зазначення неправильного номера облікової картки, насправді потенційно штрафонебезпечний*.
Тамара ПРОЩИНА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. Закон № 85/96 — Закон України “Про страхування” від 07.03.96 р. № 85/96-ВР.
4. Інструкція зі статистики зарплати — Інструкція зі статистики зарплати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.
5. Інструкція № 449 — Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449.
6. Перелік № 1170 — Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170.
* Докладно про застосування штрафних санкцій за помилки в Об’єднаному розрахунку — у додатку до газети “Все про бухгалтерський облік” № 28 за 2021 р. на сайті gazeta.vobu.ua.
Дякую за роз”яснення.