Виплата польового забезпечення при розвідці корисних копалин
На початку березня 2021 року Уряд України затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року, якою, зокрема, передбачено відновлення загальнодержавних та регіональних геологорозвідувальних робіт, що дозволить дорозвідати відомі родовища корисних копалин, відкрити нові та оцінити їх за міжнародними стандартами.
А геологи, геофізики, буровики, гідрогеологи, які розвідують українські надра в польових умовах, мають харчуватись не лише “опуцьками”, десь жити. Якщо експедиції оформляють як відрядження, то їм виплачують добові та відшкодовують витрати на проїзд і проживання. Водночас можна піти альтернативним шляхом: виплачувати польове забезпечення і тоді не доведеться на кожну окрему поїздку (а якщо вони майже безперервні?) оформляти наказ та складати авансовий звіт.
З’ясуймо, що належить до витрат на розвідку корисних копалин з метою обліку, які особливості застосування надбавки (польового забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників та як їх оподатковувати.
Зоряна КУРИЛЯК,
юрист, бухгалтер,
експерт з обліку та оподаткування,
м. Львів
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон про оплату праці — Закон України “Про оплату праці” від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.
4. Постанова № 490 — постанова КМУ “Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер” від 31.12.99 р. № 490.
5. Постанова № 98 — постанова КМУ “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів” від 02.02.11 р. № 98.
6. Перелік № 1170 — Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170.
7. Положення № 169 — Положення про виплату надбавок, пов’язаних з пересувним і роз’їзним характером робіт у будівництві, затверджене постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 01.06.89 р. № 169/10-87.
1Ці листи наведено у електронному додатку до статті на сайті gazeta.vobu.ua.
#КорисніКопалини, #бухоблік, #доплати, #ПДФО, #ЄСВ