Коригування митної вартості: жахливий сон українського імпортера
На адресу редакції надійшов лист, у якому суб’єкт господарювання скаржиться на неправомірне, з його точки зору, завищення митної вартості ввезених у режимі імпорту комплектуючих та запчастин до сільгосптехніки. На його думку, підприємство документально підтвердило заявлену митну вартість, а митники не надали вагомих доказів щодо доцільності такого коригування.
Вітчизняні імпортери часто стикаються з підняттям митної вартості. У таких випадках митна служба не визнає заявленої декларантом вартості, вимагаючи надати додаткові документи на її підтвердження. Але це не завжди допомагає. Яким чином підприємство може відстояти митну вартість, визначену за ціною угоди, і що робити, якщо суб’єкт господарювання, не переконавши митницю, вирішив звернутися до суду? Відповіді на ці та інші запитання — у нашому матеріалі.
Визначення митної вартості та її підтвердження
Митна вартість товарів (далі — МВ), що переміщуються через митний кордон України, — це вартість, яку використовують для митних цілей. МВ обчислюють на основі ціни товарів, що фактично сплачена або належить до сплати (ст. 49 МКУ). Однією з цілей визначення МВ є нарахування митних платежів під час ввезення товару на територію України в режимі імпорту (ст. 50 МКУ).
МВ товарів визначає і заявляє декларант або уповноважена особа згідно з нормами МКУ (ст.ст. 51, 52 МКУ). МВ імпортних товарів розраховують відповідно до шістьох методів, описаних у гл. 9 МКУ. Зауважимо, перший метод розглядають як основний, решта п’ять — другорядні. Їх використовують почергово за умови, що МВ не можна визначити за допомогою основного методу (ст. 57 МКУ).
Світлана ГРИЩИШИНА, декларант, м. Вінниця
Список використаних нормативно-правових актів:
1. МКУ — Митний кодекс України.
2. Положення № 450 — Положення про митні декларації, затверджене постановою КМУ від 21.05.12 р. № 450.
3. Перелік № 623 — Перелік відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій, затверджений наказом Мінфіну України від 29.05.12 р. № 623.
4. Порядок № 651 — Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затверджений наказом Мінфіну України від 30.05.12 р. № 651.
5. Порядок № 1145 — Порядок оформлення аркуша коригування, затверджений наказом Мінфіну України від 06.11.12 р. № 1145.