ПН/РК розблокували: у якому періоді відображати
Розблокувати ПН/РК — завдання частогусто нетривіальне. Але навіть якщо воно увінчалося успіхом, доведеться розв’язувати нову задачку: у якому періоді ПН/РК відображати. Про це ми й поговоримо в нашій консультації.
Податковий кредит за розблокованими ПН/РК
Визначаючись із періодом відображення податкового кредиту (далі — ПК) після розблокування ПН/РК, слід зважати на такі правила (п.п. 198.6, 201.10 ПКУ).
Правило 1: Незареєстрованим ПН/РК у складі ПК не місце. Виняток — зменшення його суми в зазначених у п. 192.1 ПКУ випадках.
Якщо виникли підстави перерахувати суму податкових зобов’язань, причому у бік зменшення, покупець без ножа ріже свій податковий кредит, не чекаючи виписки та реєстрації РК. Для цього йому достатньо скласти бухгалтерську довідку (див. категорію 101.24 ЗІР). Тому блокування зменшувального РК — не перешкода для покупця, щоб відобразити в рядку 14 декларації з ПДВ “мінус” за ПК у разі зменшення ціни, повернення товарів/авансу. Це роблять у періоді, в якому відбувся перерахунок. Решта ПН/РК чекають на реєстрацію, аби потрапити в декларацію покупця.
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
1 У касовиків є преференція відображати ПК пізніше 1095 днів із дня виписки ПН/РК, якщо списання грошей відбулося за межами цих строків. Для цього окремого випадку встановлені персональні часомежі: ПК вони мають право показати в межах 60 календарних днів із дати списання коштів або надання інших видів компенсацій (п. 198.6 ПКУ). І якщо ПН/РК були заблоковані, усі процедури з розблокування, за задумом, уже мають бути завершені. Адже пакет документів подають у більш стислий термін, а саме — 365 днів із дати виникнення податкових зобов’язань (п. 6 Порядку № 520).
Дякую.
Дуже необхідний у роботі бухгалтера спецвипуск .Дякую за розглянуте питання .Буде можливість обов”язково передплачу газету .