-
Сповіщення: Увесь № 73-77 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Перелік найхітовіших статей з №№ 73–76
Пропонуємо до вашої уваги перелік найхітовіших статей та коментарів, що у серпні 2023 р. вийшли в газеті “Все про бухгалтерський облік” в електронному форматі та доступні передплатникам на сайті.
№ 73 за 14.08.2022 р.
Положення про представницькі заходи: навіщо воно потрібне та як його скласти
Попри намагання ворога, економіка України працює, значить, здійснює всі види витрат, у т.ч. й представницькі, у межах так званих представницьких заходів. Чи можна скріпити договір невеличким фуршетом разом із представниками контрагента? А зарахувати витрати на цей захід до складу бухгалтерсько-податкових витрат? Відповідям на ці запитання присвячено матеріал на стор. 6.
“Акцизна” відповідальність у запитаннях та відповідях
Із добірки відповідей на запитання на стор. 15 ви дізнаєтеся:
- яку (та до кого) застосовують відповідальність за продаж немаркованих алкогольних напоїв?
- як покарають підприємство, яке через збої на сервері ДПСУ не змогло вчасно надіслати Довідку 2?
- на який штраф очікувати транспортній компанії (неплатнику акцизного податку), яка випадково не склала заявки на переміщення пального?
- підприємство перевищило допустимий об’єм ємностей, призначених для зберігання пального, і не зареєструвало акцизного складу.Яка відповідальність загрожує?
Оренда: договір та оподаткування
У статті на стор. 22 хочемо поділитися з вами досвідом проведення податкових аудитів договорів оренди й, відповідно, впливу на оподаткування. Із цього матеріалу ви дізнаєтеся про податкові наслідки для обох сторін — й орендаря, й орендодавця щодо ПДВ, єдиного податку, податку на прибуток та ПДФО й військового збору.
№ 74 за 16.08.2022 р.
Тема номера: Скасування 2% єдиного податку
Скасування “спеціального воєнного” єдиного податку добряче сколихнуло весь бізнес, зокрема й бухгалтерів. Миттєве запровадження нових правил гри не могло не викликати купи запитань у наших передплатників. На стор. 5 ви дізнаєтеся:
- як ексспецєдиннику перейти на загальну систему чи до іншої групи;
- як обрахувати обмеження щодо доходу для колишніх єдинників-двовідсотників;
- куди подіти “зайвих” працівників після закінчення роботи на спецЄП;
- як бути із несумісними з ЄП видами діяльності.
Ремонт під’їзду будинку: облік в ОСББ
Чим старше стає багатоквартирний житловий будинок, тим віддаленіше стан його під’їзду нагадує ідеал. Обов’язок утримання таких під’їздів в належному стані є однією з цілей створення ОСББ і тягарем лягає на його плечі. Ремонтні роботи характеризуються специфікою, яка, серед іншого, впливає на порядок їх відображення в обліку такого ОСББ. Як облікувати ремонт під’їзду власними силами чи із залученням підрядника? Які особливості складання кошторису на ремонтні роботи? Нумо шукати відповіді на ці запитання разом на стор. 18!
7 моментів договору позики: про що варто подбати
Воєнний стан, як, власне, і його попередник — “ковідний” карантин, негативно впливає на платіжну дисципліну. Безумовно, є види діяльності, які наразі просто-таки процвітають: як-то кажуть, кому війна, а кому мати рідна. Одначе, попри всі негаразди, позики, як і раніше, мають попит і, ба більше, користуються неабиякою популярністю. Мета статті на стор. 23 — додати впевненості бухгалтерам у тому, що вони все роблять добре, а як ні — допомогти дійти правильного рішення. Тож ті, хто планує надати позику,
а, можливо, отримати її, мають зважати на такі сім важливих моментів.
№ 75 за 18.08.2022 р.
Спецвипуск: Соціальне страхування
Уже понад 7 місяців Пенсійний фонд опікується питаннями загальнообов’язкового державного соціального страхування. За цей час світ побачило чимало роз’яснень контролерів щодо соцвиплат за Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. У цьому спецвипуску ми зібрали та проаналізували найцікавіші листи ПФУ та інших контролерів щодо обчислення, нарахування та виплати лікарняних, декретних й інших страхових виплат. І, звісно, ми навели власну оцінку цим роз’ясненням, спираючись на норми законодавства.
№ 76 за 21.08.2022 р.
Працівника мобілізували під час відпустки: як вчинити роботодавцю
Із консультації на стор. 5 ви дізнаєтеся, як варто вчиняти в разі мобілізації працівника під час відпустки. Зокрема про те, чи зобов’язані ви перервати відпустку та подовжити її після демобілізації працівника, а також як саме можна оформити переривання відпустки. Поговоримо ми й про те як у наведеній ситуації заповнити табель обліку використання робочого часу за місяць, у якому мобілізовано працівника.
Акредитив як спосіб оплати в умовах війни
Часто-густо іноземний клієнт не хоче робити попередньої оплати за продукцію через ризик у зв’язку з війною її не отримати. Своєю чергою, український постачальник відмовляється здійснювати постачання товару без його передоплати. Такий стан справ щодо ЗЕД-контракту може владнати акредитив. Тож розгляньмо на стор. 10 ситуації, які виникають у продавців та покупців, а також варіанти зменшення ризиків невиконання акредитивів.
МСФЗ-облік програмного забезпечення як послуги
Хмарні послуги стають повсякденними. Одначе їх облік одержувачем у багатьох випадках викликає запитання. У статті на стор. 7 розглянуто порядок обліку, наданий Радою з МСФЗ, одного з видів хмарних послуг — програмного забезпечення як послуги.
Документи на розблокування “зменшувальних” РК зможе підготувати покупець
(Коментар до наказу Мінфіну України від 14.07.2023 р. № 394)
Мінфін черговий раз підкоригував нормативку щодо зупинення реєстрації ПН/РК. Зокрема, покупець товарів та послуг отримав право ініціювати подання пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК. Як це відбуватиметься та які інші зміни чекають на платників ПДВ, ми розповіли в коментарі на стор. 27.