Інтернет-торгівля: нюанси застосування РРО
ЗАПИТАННЯ: Коли і як провести розрахункову операцію через РРО, якщо відправка товару відбувається через декілька днів після його оплати через LiqPay?
Коли і як проводити розрахункову операцію через РРО, якщо оплата товару через систему дистанційного обслуговування Приват24, Ощад24 тощо відбудеться після його отримання покупцем?
Яким чином провести розрахункову операцію через РРО, якщо часткова передоплата за товар надійшла з використанням платіжних карток, а остаточна оплата здійснюється на поштовому відділенні готівкою?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ:
Як відповідь на перше запитання, повідомляємо, що оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару з подальшим його врученням або направленням його електронної копії покупцю повинно бути здійснено не пізніше наступного робочого дня на підставі виписки про рух коштів на рахунку з дотриманням хронології здійснення розрахункових операцій. Про це ми писали в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 91 за 2020 р., стор. 6 і з податковою не погоджуємося.
У відповідь на друге запитання зазначаємо, що РРО застосовується на підставі виписки фінансової установи про рух коштів на рахунках СГ.
Щодо третього запитання повідомляємо, що в разі доставки товару поштою (кур’єрською службою) та проведення розрахункових операцій із відстроченням платежу або в кредит необхідно забезпечити надання покупцеві разом із товаром розрахункового документа встановленої форми та змісту із позначенням у ньому форми оплати “кредит/післяплата/відстрочка платежу”.
ІПК ДПСУ від 29.07.2021 р. № 2922/ІПК/99-00-07-05-01-06
#дайджест, #РРО, #торгівля