Організація документообігу на підприємстві
Документообіг на підприємстві — процес перманентний. Його організацію хоч і передбачено нормативкою, однак жодних часомеж для підприємств у цій площині не відведено. Втім коли, як не з початку нового року, під гомін різдвяних колядок, налаштовувати та вдосконалювати процес документообігу? Тут дається взнаки не лише одвічне людське бажання в новому році покращити простір довкола себе. Але й закриття попереднього року, підбиття підсумків, річна інвентаризація, підготовка до річної звітності напевно показали тонкі місця, в яких документообіг “кульгає”. Тож саме час їх ліквідувати.
Суть документообігу
Під документообігом зазвичай розуміють рух службових документів на підприємстві з моменту їх створення або одержання до завершення виконання або відправлення.
Усі наявні на підприємстві документи умовно можна поділити на:
- вхідні — створені контрагентами, з якими воно має ділові зв’язки та веде госпдіяльність;
- вихідні — безпосередньо створені на ньому та надані контрагентам;
- внутрішні — пов’язані з організацією роботи підприємства, трудовою дисципліною тощо.
З огляду на цей умовний поділ документи можуть проходити такі етапи: виписка, приймання, попередній розгляд, реєстрація, передання до виконання, безпосередньо виконання, відправлення, передання на зберігання та ін.
Тож організованим можна вважати документообіг у тому разі, коли послідовність проходження документом таких етапів чітко зафіксовано, разом із часовими межами та відповідальними за їх рух на кожному етапі.
Андрій Заболотний,
консультант із бухобліку та оподаткування, м. Київ
1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
2 Скуток — наслідок.
3 Положення про документи і документообіг в бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну СРСР від 29.07.83 р № 105.
Благодаря приведенной форме составили собственный график документооборота.
спасибо за статью