Податкові наслідки кримінальних проваджень: нюанси, які допоможуть їх не допустити
Ведення успішного бізнесу в Україні є тригером1 для пильної уваги правоохоронних та контролюючих органів. Водночас їх співробітники глибоко переконані в тому, що успішність бізнесу забезпечується не унікальністю та якістю продукту, ефективно налаштованими бізнес-процесами, а саме ухиленням, мінімізацією, викривленням, приховуванням сум податків і зборів.
Претензії податкового органу до фіктивності будь-якого контрагента стали цілком звичним явищем для запитів та документальних планових/позапланових перевірок. Навіть якщо контрагент буде четвертим-п’ятим-шостим у ланцюжку постачання. Без зайвої оригінальності зазначаються підстави таких претензій з боку податкових та правоохоронних органів — службова та/або оперативна інформація, отримана в процесі виконання публічних функцій. До того ж як податкова інформація може стати причиною відкриття кримінального провадження, так й інформація, отримана в межах оперативно-розшукової діяльності чи досудового слідства може спричинити податкову перевірку або принаймні запит.
Розглянемо найбільш часті прояви такої “плідної” взаємодії податкових та правоохоронних органів.
1 Тригер — подія, що викликає в людини певні переживання. Вживається також у формах: тригерить (провокує), тригерити (дразнити), тригериться.
Тарас ШУЛЬЖУК,
адвокат практики податкових спорів,
Людмила ЗЄРЄВА, адвокат
#ЮридичнаКонсультація, #ПодатковіНаслідки, #перевірки, #ПДВ, #ПервинніДокументи, #ШтрафніСанкції