Переказ коштів: вимоги до фіскального чека РРО
Ситуація. ТОВ є небанківською фінансовою установою та платіжною організацією міжнародної платіжної системи (далі — МПС) “…” і приймає готівку для подальшого переказу, використовуючи РРО.
ЗАПИТАННЯ: 1) Яку інформацію треба зазначати в рядках фіскального чека, а саме:
- у рядку 10 — чи достатньо назви банка-еквайра?
- у рядку 11 — чи достатньо зазначати ID банківського терміналу?
- у рядку 14 — чи можливо не вказувати цей реквізит і в якому випадку? Якщо ж обов’язково, то що саме треба фіксувати в чеку?
- у рядку 15 — чи достатньо вказати найменування платіжної системи? У разі здійснення переказів за кордон за допомогою платіжних систем Ria, Western Union має зазначатися назва цих платіжних систем чи назва власної платіжної системи (МПС “…”), через яку здійснюються перекази? Чи цей рядок стосується реквізитів карткових платіжних систем (Visa, Mastercard)?
2) Чи обов’язково у фіскальному чеку дотримуватися порядку рядків, наведеного в п. 2 р. ІІ Положення № 13 (від 1 до 29 рядка), або можливо застосувати інший порядок із дотриманням вимог до зазначення обов’язкових реквізитів?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до п. 2 р. ІІ Положення № 13 фіскальний чек має містити обов’язковий реквізит — ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати (рядок 11).
Згідно з п. п. 1.8 і 1.9 ст. 1 р. І Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” від 05.04.01 р. № 2346-ІІІ (далі — Закон № 2346) еквайрингова установа (еквайр) — юрособа, яка здійснює еквайринг. Еквайринг — послуга технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі. Таким робом, у рядку 11 фіскального чека зазначають юрособу, яка здійснює еквайринг.
З огляду на визначення платіжного пристрою (п. 1.322 ст. 1 р. І Закону № 2346) у разі використання СГ під час проведення розрахункової операції платіжного терміналу у рядку 12 фіскального чека можна зазначати ID платіжного терміналу.
Відповідно до п. 1.14 ст. 1 р. І Закону № 2346 електронний платіжний засіб (далі — ЕПЗ) — платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ.
Згідно з абз. 3 приміток до додатка 2 до Положення № 13 рядки 11—18 заповнюють у разі застосування під час проведення розрахунків із використанням ЕПЗ (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО.
Отже, у випадку проведення розрахункової операції, яка здійснюється не з використанням ЕПЗ (платіжної картки), рядки 11—18 фіскального чека не заповнюють. У разі проведення розрахункової операції з використанням ЕПЗ, потрібно зазначати його реквізити, допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкують великі літери “ЕПЗ”.
Під час проведення переказів у рядку 16 фіскального чека зазначають найменування платіжної системи, платіжний інструмент (ЕПЗ) якої використовується. Також у цьому рядку необхідно зафіксувати код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду.
Згідно з п. 4 р. І Положення № 13 взаєморозміщення написів та даних на полі фіскального чека є рекомендованим.
ІПК ДПСУ від 31.08.2021 р. № 3195/ІПК/99-00-07-05-01-06.
#РРО, #дайджест, #ФіскальнийЧек, #торгівля