QR-код у фіскальному чеку РРО
ЗАПИТАННЯ: Яким чином у QR-коді фіскального чека зазначати код автентифікації повідомлення (МАС) цього чека, якщо зазначений код автентифікації повідомлення формується під час передачі суб’єктом господарювання (далі — СГ) уже сформованого фіскального чека до контролюючого органу?
Зазначення QR-коду у фіскальному чеку має обов’язковий характер чи рекомендаційний?
Чи є обов’язковим зазначення коду автентифікації повідомленням (МАС) цього чека у QR-коді фіскального чека?
Яка відповідальність передбачена для СГ за наявності QR-коду фіскального чека без зазначення коду автентифікації повідомлення (МАС) цього чека?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Згідно з п. 3 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, та/або програмні РРО з додержанням установленого порядку їх застосування.
Державний реєстр РРО — перелік моделей РРО та їх модифікацій, які мають підтвердження відповідності вимогам чинних технічних регламентів та стандартів згідно із Законом України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” від 15.01.15 р. № 124-VIII, відповідають вимогам нормативних актів України (ст. 2 Закону про РРО).
Обов’язок забезпечити виконання РРО та його внутрішнім програмним забезпеченням вимог нормативно-правових актів, зокрема, щодо наявності у структурі QR-коду фіскального чека відповідних елементів, покладається на виробника РРО та центри сервісного обслуговування.
МАС присвоюється не чеку, а РРО, на якому він формується.
Відповідно до п. 2 р. ІІ Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13 (далі — Положення № 13), фіскальний чек має містити обов’язкові реквізити, зокрема QR-код.
Вимоги до форми й змісту розрахункових документів у частині наявності QR-коду з 01.08.2021 р. мають обов’язковий характер та є неухильними до виконання.
Відсутність QR-коду в розрахункових документах програмних РРО/ПРРО або невідображення під час його зчитування МАС-коду автентифікації повідомлення, за умови технічної можливості такого відображення програмним забезпеченням РРО, призводитиме до визнання таких розрахункових документів невідповідними. А за видачу (надсилання) споживачам невідповідних розрахункових документів п. 1 ст. 17 Закону про РРО встановлена відповідальність.
ІПК ДПСУ від 28.08.2021 р. № 3150/ІПК/99-00-05-05-01-06
#дайджест, #РРО, #ФіскальнийЧек, #QRкод