Не знявся вчасно з підприємницької реєстрації — плати ЄСВ за 2017—2020 рр.
(постанова від 05.08.2021 р. У справі № 333/832/20)
Отже, з наведеного вбачається обов’язок фізичної особи — підприємця регулярно сплачувати єдиний внесок з дати державної реєстрації підприємницької діяльності до дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
При цьому колегія суддів критично розцінює доводи позивача стосовного того, що більше п’яти років він не займається підприємницькою діяльністю, а тому не повинен сплачувати ЄС з огляду на наступне.
Так, позивачем не надано жодних доказів щодо припинення підприємницької діяльності, навпаки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань вбачається, що ФОП ОСОБА_1 станом на дату розгляду справи як в суді першої інстанції, так і в судів апеляційної інстанції не припинив підприємницьку діяльність, відповідний запис в реєстрі відсутній.
Крім того, як зазначалося вище, в силу положень абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464-VI особа не звільняється від обов’язку сплати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску навіть у разі неотримання нею доходу від підприємницької діяльності.
Водночас доказів того, що позивач підлягає звільненню від сплати єдиного внеску в силу Закону, до суду не надано.
Підсумовуючи викладене, колегія суддів зазначає, що обов’язок позивача зі сплати ЄСВ передбачений приведеними вище положеннями Закону № 2464-VI, при цьому порушення процедури направлення оскаржуваного податкового рішення не звільняє платника податків від сплати єдиного внеску, а може бути лише підставою щодо незастосування в подальшому штрафних санкцій до платника податків.
Із повним текстом постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 05.08.2021 р. У справі № 333/832/20 можна ознайомитися за посиланням.
#СудовіРішення, #ЄСВ