Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів (потужностей) вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, які здійснюються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.02.2022 р. № 102
1. Ці Порядок та критерії установлюють процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів (потужностей) вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, які здійснюються Держпродспоживслужбою.
2. Терміни, що застосовуються у цих Порядку та критеріях, вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” і “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”.
3. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження оператором господарської діяльності у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, є:
- вид діяльності оператора;
- строк провадження оператором господарської діяльності у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;
- кількість галузей, за якими оператор здійснює виробництво та/або обіг органічної продукції;
- кількість правопорушень оператором вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, виявлених за результатами заходів державного контролю, проведених протягом останніх трьох років, що передують плановому року;
- кількість випадків застосування оператором винятків з вимог до органічного виробництва протягом останніх трьох років, що передують плановому року;
- наявність інформації від органу сертифікації щодо виявлених протягом останніх трьох років, що передують плановому року, порушень оператором вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
4. Періодичність здійснення планових заходів державного контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції визначається на підставі ризик-орієнтованого підходу відповідно до додатка 1.
5. Віднесення потужності оператора до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, визначеними у додатку 1, за такою шкалою:
- від 70 балів і більше — до високого ступеня ризику;
- від 31 до 69 балів — до середнього ступеня ризику;
- від 0 до 30 балів — до незначного ступеня ризику.
6. Планові заходи державного контролю здійснюються з такою періодичністю:
- з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
- з середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки;
- з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.
7. Кількість балів, що визначають ступінь ризику потужності оператора, визначається в акті категоризації потужності, форма якого встановлена у додатку 2*.
* Не публікується. Див. за посиланням — прим. ред.
8. Акт категоризації потужності складається щороку державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби щодо кожної потужності оператора не пізніше 1 листопада поточного року на підставі відомостей державних реєстрів, інформації, отриманої від органів сертифікації та за результатами заходів державного контролю, іншої публічної інформації, наявних станом на 30 вересня поточного року.
Відомості, зазначені в акті категоризації потужності, вносяться до інформаційно-телекомунікаційної системи Держпродспоживслужби.
#перевірки, #виробництво