Як за браком марок позначати підакцизний товар
Як здійснюється маркування, обіг та оподаткування акцизним податком, імпортованих тютюнових виробів, якщо неможливо забезпечити продаж марок акцизного податку імпортерам тютюнових виробів?
ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 69.20 п. 69 підрозділу 10 р. XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), за наявності інформації на офіційному вебпорталі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику про відсутність можливості забезпечити продаж марок акцизного податку імпортерам тютюнових виробів, дозволяється ввезення на митну територію України тютюнових виробів, маркованих марками акцизного податку, які не є документами суворого обліку, та надрукованих за межами митної території України на замовлення виробників або імпортерів тютюнових виробів. Акцизний податок з тютюнових виробів, маркованих такими марками, сплачується платниками податку до подання митної декларації.
У такому разі разом з митною декларацією платник податку подає митному органу:
- платіжний документ, який підтверджує сплату акцизного податку до відповідного бюджету в повному обсязі. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику забезпечує надання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику інформації щодо підтвердження сплачених сум акцизного податку з відповідними реквізитами платіжного документа;
- інформацію про марки акцизного податку із зазначенням серій та номерів марок акцизного податку, якими марковані тютюнові вироби, що ввозяться на митну територію України.
Марки акцизного податку, надруковані за межами митної території України, повинні мати розміри, кольорову гаму та реквізити, які передбачені Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженим Кабінетом Міністрів України на виконання п. 226.3 ст. 226 ПКУ.
Відповідно до ст. 18 Закону України від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального”, зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 481), тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні, дозволено імпорт та реалізацію на митній території України сигарет з фільтром (код 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД), тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігріву з електронним управлінням (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД) з маркуванням, відмінним від маркування, передбаченого ч. 3 ст. 11 Закону № 481, виготовлені та марковані (включно з мовою) відповідно до вимог держави — члена ЄС — виробника такої продукції.
Тютюнові вироби, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством України.
Обіг маркованих відповідно до пп. 69.20 п. 69 підрозділу 10 р. XX “Перехідні положення” ПКУ та ст. 18 Закону № 481 тютюнових виробів здійснюється до їх повної реалізації кінцевому споживачу, але не пізніше ніж через три місяці після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Категорія 114.08
#АкцизнийПодаток, #товари, #ВоєннийСтан