-
Сповіщення: Увесь № 53 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Проведення авансових платежів через ПРРО
СИТУАЦІЯ: ФОП другої групи єдиного податку планує роздрібну торгівлю металопластиковими конструкціями на умовах індивідуального замовлення покупця з внесенням повної або часткової попередньої оплати за товар. Дата відвантаження товару покупцеві встановлюється в договорі і відбувається після надходження товару від постачальника. Тобто на момент отримання коштів в торговельній точці не відбувається передання товару.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи можна проводити через ПРРО передоплату (авансовий платіж) за товар?
2. Яку номенклатуру вказувати в касовому чеку під час отримання передоплати за товар, якщо такого товару ще немає в наявності?
3. Покупець замовив, наприклад, двері металеві 1 шт. за 10000 грн. Оплачує 05.01.2022 р. — 8000 грн, 10.01.2022 р. — 2000 грн, а відвантаження товару відбулося 12.01.2022 р. Яку номенклатуру товару зазначити у фіскальних чеках від 05.01.2022 р. та від 10.01.2022 р.?
4. Чи можна під час отримання авансу за товар у фіскальному касовому чеку зазначати номенклатуру “попередня оплата”?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: З огляду на вимоги Закону про РРО та п. 2 р. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13 треба зазначити таке.
У разі продажу товарів з оплатою декількома платежами (передоплата і післяплата; часткова оплата з подальшим розстроченням платежу тощо) продавець повинен проводити
розрахункові операції через РРО/ПРРО на повну суму прийнятих від покупця готівкових коштів, платіжних карток тощо з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та видати окремий фіскальний чек на кожну розрахункову операцію.
У разі проведення передоплати/авансового платежу за складеними договорами на постачання товарів, в яких може бути передбачено як внесення покупцем авансу, так і відвантаження з подальшою оплатою або з оплатою частинами незалежно від наявності товару у наведеному прикладі ФОП має:
- видати споживачу фіскальний чек РРО/ПРРО з відображенням в ньому, зокрема, назв товарів, їх ціни, загальної вартості 10000 грн та суми оплати, фактично внесеної споживачем 8000 грн;
- відобразити у цьому ж чеку суму 2000 грн сформованого кредиту, який залишився несплаченим, як різницю вартості товару та оплати за нього в момент видачі покупцю;
- під час остаточного розрахунку сформувати та видати споживачу чек на суму 2000 грн погашення кредиту з відображенням у такому розрахунковому документі реквізитів документа на підставі якого такий кредит було погашено, що підтверджує остаточну оплату.
ІПК ГУ ДПСУ у Київській області від 28.04.2022 р.
№ 449/ІПК/10-36-07-07-20.
#авансовіПлатежі, #ПРРО, #ФОП