Продаж води через торговельні апарати — з РРО!
Ситуація. Підприємець — платник єдиного податку другої групи провадить діяльність у сфері торгівлі, продаючи товари через торговельні апарати.
ЗАПИТАННЯ: Чи потрібно підприємцю застосовувати РРО?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Необхідність застосування РРО/ПРРО в разі продажу товарів у сфері торгівлі за готівку та/або із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо з видачею розрахункового документа передбачено п. п. 1, 2 ст. 3 Закону про РРО.
Тобто підприємець, який здійснює розрахункові операції в розумінні Закону про РРО, зобов’язаний проводити їх через РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів та обов’язковою видачею (надісланням електронної копії) їх покупцю встановленим цим Законом порядком.
Відповідно до п. 61 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ з 01.01.2022 р. платник єдиного податку другої групи, незалежно від обсягу доходу, у разі здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону про РРО, у т.ч. під час продажу води через торговельний апарат, зобов’язаний проводити такі операції на повну суму покупки через РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі належних розрахункових документів.
На сьогодні Державний реєстр РРО містить декілька моделей РРО (вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів) від різних виробників, для яких визначена сфера застосування — використання в автоматах із продажу товарів (послуг).
Також ДПСУ з 01.08.2020 р. розроблено та надано для користування суб’єктам господарювання два безплатних програмних рішення “Програмний реєстратор розрахункових операцій” та фіскальний додаток пРРОсто, призначені для проведення розрахункових операцій.
Окремо звертаємо увагу на те, що суб’єктам господарювання надано достатньо часу для адаптації свого бізнесу до майбутніх змін у законодавстві України, тому повідомлення про неготовність ринку вендингу — безпідставні.
ІПК ДПСУ від 27.04.2022 р. № 435/ІПК/99-00-07-05-01-06
#РРО, #торгівля, #дайджест