-
Сповіщення: Увесь № 11 за 2020 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
На семінар до іншого міста: як оформляти, що виплачувати та які податкові наслідки
Директор дав добро, щоб коштом фірми головбуху оплатили участь у бухгалтерському семінарі, що проходитиме в обласному центрі впродовж двох днів — у суботу і неділю (виїжджає у суботу вранці, а повернеться назад уже в неділю ввечері). За графіком на підприємстві субота робоча через перенесення днів,
а неділя — вихідний.
Як краще оформити таку поїздку: як відрядження чи як направлення на підвищення кваліфікації, та які виплати у зв’язку із цим повинна провести фірма на користь головбуха? Чи треба буде сплачувати податки із суми, яку заплатили за участь у семінарі?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Таку поїздку, на наш погляд, потрібно оформляти як відрядження, з виплатою добових, оплатою проїзду і проживання,
а також з нарахуванням зарплати: за суботу — в одинарному розмірі, за неділю — або в подвійному розмірі, або в одинарному розмірі з наданням іншого вихідного. Вартість участі в семінарі не буде оподатковуваним доходом за умови, якщо оформите отримання інформаційних послуг підприємством, а не власне співробітником. Далі — докладно.
Олена ВЛАСЕНКО, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
3. Закон № 4312 — Закон України “Про професійний розвиток працівників” від 12.01.12 р. № 4312-VI.
5. Порядок № 100 — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р.
6. Положення № 127 — Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затверджене наказом Мінпраці і МОН України від 26.03.01 р. № 127/151.
7. Порядок № 53 — Порядок проведення комунікативних заходів у Головдержслужбі України, затверджений наказом Головдержслужби України від 16.02.07 р. № 53.
#ТрудовіВідносини, #дохід, #виплати