Розлив пального в тару до 5 л
Ситуація. ТОВ планує купувати пальне в тарі ємністю 200 л (металева бочка) та 1000 л (полімерна ємність ІВС-контейнер/єврокуб) та здійснювати розлив цього пального у споживчу тару ємністю до 5 л (включно) для подальшого продажу. Розлив пального із тари ємністю 200 л та 1000 л буде здійснюватися в межах однієї доби, після завершення якої на складі зберігатиметься вже пальне в споживчій тарі до 5 л (включно).
ЗАПИТАННЯ:
1. Як у розумінні ПКУ трактувати процес із переміщенням пального у покупній тарі зі складу в приміщення, де буде здійснюватися його розлив: як відпуск пального наливом з обладнанням витратомірами-лічильниками тари 200 л та 1000 л чи як реалізацію пального у споживчій тарі без зміни розфасовки (абз. 3 пп. 230.1.2 ПКУ), коли витратоміри-лічильники не потрібні?
2. Чи є резервуаром тара ємністю 200 л (металева бочка) та 1000 л (полімерна ємність ІВС-контейнер/єврокуб)?
3. Коли саме (в день розливу чи день реалізації) особа, яка здійснює розлив пального у споживчу тару до 5 л (включно), зобов’язана скласти АН на обсяги такого пального і як правильно її скласти?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Згідно з пп. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. ТОВ, яке здійснює розлив із тари 1000 (200) л у тару до 5 л (включно), є платником акцизного податку у розумінні норм ПКУ, як:
- особа, яка здійснила розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 л;
- особа, яка здійснює реалізацію пального, а також є розпорядником акцизного складу, на якому відбувається такий розлив.
Тому ТОВ зобов’язане:
- зареєструвати усі акцизні склади у СЕА РП та СЕ1;
- складати АН та реєструвати їх в ЄРАН у випадках, передбачених п. 231.1 ПКУ.
1Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Згідно з пп. 230.1.2 ПКУ паливні акцизні склади повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами — лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів — лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів, затвердженого постановою КМУ
від 22.11.17 р. № 891, визначено, що резервуар — засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці. Отже, до резервуарів не відносяться бочки, які не є ємностями і не відповідають критеріям резервуарів.
Згідно з п. 231.3 ПКУ АН складається платником податку в день реалізації пального під час кожної повної або часткової операції з реалізації пального, тобто фізичного відпуску з акцизного складу, акцизного складу пересувного.
Особа, яка реалізує пальне, зобов’язана скласти АН в одному примірнику у разі реалізації пального, зокрема, з акцизного складу у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) та зареєструвати її в ЄРАН. Тобто ТОВ, яке здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів (включно), зобов’язане скласти АН на обсяги такого пального в одному примірнику.
Складання АН відбувається відповідно до р. II Порядку № 729.
Отже, АН складається ТОВ в одному примірнику в день реалізації пального у споживчій тарі ємністю до 5 л та реєструється в ЄРАН.
ІПК ДПСУ від 28.01.2022 р. № 232/ІПК/99-00-09-03-02-06
#дайджест, #пальне, #акциз