Дайджест ІПК
Відповідно до п. 52.2 Податкового кодексу України індивідуальні податкові консультації можуть використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Але, знаючи позицію контролерів щодо тих чи інших питань, вам, дорогі читачі, буде легше уникнути непорозумінь при перевірках. А інколи аргументи із “чужої” ІПК допоможуть побудувати захист у суді.
Допущено помилку в митній декларації: чи буде податковий кредит
Ситуація: комітент уклав договір комісії, згідно з яким комісіонер здійснює реалізацію товарів комітента нерезидентам України (за межами митної території України). У серпні 2020 р. відбувся реімпорт. У графі В “Подробиці розрахунків” митної декларації (далі — МД), складеної за вищезазначеною операцією, у полі, у якому фіксують відомості про отримувача (особу, яка претендуватиме на податковий кредит із ПДВ), помилково вказано ІПН комісіонера, а не комітента. Для виправлення такої помилки у вересні 2020 року оформлено аркуш коригування до такої МД.
Що каже ДПС: при здійсненні операції із ввезення товарів на митну територію України підставою для включення сум ПДВ до складу податкового кредиту є належним чином оформлена МД (з урахуванням аркушу коригування, який є невід’ємною частиною відповідної МД). Датою включення сум ПДВ до складу податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями із ПДВ згідно з п. 187.8 ПКУ.
Таким ладом, комітент може включити до податкового кредиту суму ПДВ, відображену в МД, у якій неправильно зазначено ІПН отримувача, після оформлення аркушу коригування із відображенням правильного ІПН такої особи. Для цього в порядку, визначеному ПКУ, подають уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому було сплачено податкові зобов’язання (себто в якому було оформлено таку МД).
ІПК ДПСУ від 17.11.2020 р. № 4718/ІПК/990005060206