-
Сповіщення: Увесь № 8 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: Вихід учасника з ТОВ: оподаткування – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: ХРОНІКА ПОДІЙ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ (СІЧЕНЬ 2023 Р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Вихід учасника з ТОВ: оцінюємо частку вибулого учасника
Вибулому учаснику товариство зобов’язано виплатити його частку в ринковій вартості підприємства. Не зупиняючись на юридичних аспектах процедури виходу учасника, розглянемо оцінювання частки вибулого учасника та її зв’язок із даними бухобліку, а також порядок виплати вартості належної йому частки.
Учасники ТОВ мають право в установленому статутом й законом порядку вийти з товариства (ст. 116 ЦКУ). У разі виходу учасника його частку анулюють, а розмір статутного капіталу (далі — СК) зменшують. Порядок виходу учасника з ТОВ регламентовано ст. 24 Закону № 2275.
Учасники товариства, частка яких менш як 50% СК, можуть вийти з нього в будь-який час без згоди інших учасників. А ось тим, частка яких становить понад 50% СК, без такої згоди не обійтися.
Ольга Булгакова,
ACCA DipIFR, експерт з бухгалтерського
та податкового обліку
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ГКУ — Господарський кодекс України.
3. Закон № 2275 — Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” від 06.02.18 р. № 2275-VIII.
4. Закон № 755 — Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.03 р. № 755-IV.
5. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV.
6. Положення № 2 — Положення про здійснення операцій з валютними цінностями, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 2.
#бухоблік, #ТОВ, #ЧистіАктиви