Пасажирські автоперевезення: чи потрібно вести КОРО
Ситуація: Підприємець (платник єдиного податку третьої групи без ПДВ), основний вид діяльності якого за КВЕД — 49.39 Iнший пасажирський наземний транспорт, н.в.i.у.
ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно підприємцю вести КОРО під час перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в разі реалізації квитків відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДСПУ: РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема в разі продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю (п. 4 ст. 9 Закону про РРО).
Згідно з п. 41 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02.97 р. № 176, пасажир повинен мати квиток на проїзд в автобусі (для пільгового проїзду — посвідчення особи встановленого зразка чи довідку, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — електронний квиток та документи для пільгового проїзду.
Отже, підприємець, здійснюючи перевезення пасажирів на автомобільному транспорті та в разі проведення розрахунків із використанням талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО, визначеного Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджено наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547.
ІПК ДПСУ у Сумській області від від 09.01.2023 р.
№ 18/ІПК/18-28-07-06-07.
#КОРО, #ПасажирськіАвтоперевезення, #РРО