Генератори та інші товари для відновлення інфраструктури: як діє пільга з ПДВ
Звільнення від ПДВ для низки товарів, призначених для відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок ракетних обстрілів і дронових атак, та подолання дефіциту електроенергії, розпочало свою дію ще з листопада минулого року. Водночас злива запитань щодо застосування згаданої пільги не вщухає й досі. Тож із консультації ви дізнаєтесь, як правильно її застосовувати, спираючись на останні роз’яснення податківців.
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. МКУ — Митний кодекс України.
3. Перелік № 224 — Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій
та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224.
4. Постанова № 1340 — постанова КМУ “Про внесення змін до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2,
операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита” від 29.11.2022 р. № 1340.
5. ЗІР — Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс.
#ПДВ, #товари, #пільга, #імпорт, #ПодатковийКредит