-
Сповіщення: Увесь № 22 за 2023 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Зберігання пального в баку генератора: чи придбавати ліцензію
Ситуація. ТОВ є власником будівлі дрібнооптового торговельного центру з трансформаторною підстанцією (далі — об’єкт) і має намір придбати генераторну установку. На об’єкті немає окремих споруд та/або обладнання, та/або ємностей, що використовуються для зберігання пального. Пальне зберігатиметься безпосередньо в паливному баку генераторної установки.
ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно ТОВ отримувати ліцензію на право зберігання пального?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Завдяки змінам, внесеним до ст. 18 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481), які набрали чинності 03.01.2023 р., із зазначеної дати встановлено спеціальні правила ліцензування на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів із дня його припинення або скасування.
А саме:
- суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання ліцензії на право зберігання пального;
- зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 л на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання на підставі безоплатного подання до територіального органу ДПСУ декларації про провадження господарської діяльності зі зберігання пального.
ІПК ДПСУ від 23.01.2023 р. № 152/ІПК/99-00-09-04-03-06
#пальне, #ліцензія, #ТОВ