Як правильно порахувати мільйон для обов’язкової реєстрації платника ПДВ
Обираючи загальну систему оподаткування, підприємство далеко не завжди планує бути платником ПДВ. Не секрет, що новозареєстроване підприємство в разі неподання під час
реєстрації заяви про застосування спрощеної системи оподаткування автоматично стає платником загальної системи оподаткування. Заразом жодних заяв для обрання останньої подавати не потрібно.
Опиняючись на загальній системі оподаткування, підприємство, яке не виявило бажання добровільно зареєструватися платником ПДВ, має добре пильнувати момент досягнення обсягу в 1000000,00 грн. Адже п. 183.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачає, що в разі досягнення обов’язкової межі платник зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ не пізніше 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому досягнуто обов’язковий ліміт. Водночас у разі, якщо заяву не подадуть вчасно, такий платник вважатиметься платником ПДВ у частині ПДВ-зобов’язання та без права на податковий кредит (підстава — п. 183.10 ПКУ).
Обчислення обсягу обов’язкової реєстрації платником ПДВ має свої особливості — щодо періоду, сум, строків та виду операцій. Розглянемо приклади та аргументи, що допоможуть правильно не лише порахувати межу, але й контролювати та планувати дату настання обов’язкової реєстрації платника ПДВ.
Мар’яна КАВИН,
податковий консультант,
САР, СІРА, АССА DipIFR, IFA-внутрішній аудит
#ПодатковийБлог, #ПДВ
Чудова газета