У банку, що ліквідується, залишилися кошти: що робити
Ситуація. У ПП на поточному рахунку в банку, щодо якого розпочато процедуру ліквідації, залишилися кошти, проте ПП не включено до Реєстру акцептованих вимог кредиторів банку. Отже, повернення коштів ПП, які є на рахунку банку, неможливе.
ЗАПИТАННЯ: Чи може ПП списати зазначені кошти як безнадійну заборгованість відповідно до пп. 14.1.11 ПКУ?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Ознаки безнадійної заборгованості з метою застосування положень ПКУ визначено його пп. 14.1.11 (зокрема, заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами в установленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією). Якщо заборгованість відповідає одній з ознак, наведених у п. 14.1.11 ПКУ, таку заборгованість визнаватимуть безнадійною.
За наявності дебіторської заборгованості, щодо якої існує невпевненість її погашення боржником, платник формує резерв сумнівних боргів. У разі формування резерву сумнівних боргів, а також списання його коштом безнадійної дебіторської заборгованості, п. 139.2 ПКУ встановлено податкові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування.
Платник податку зменшує фінрезультат до оподаткування згідно з пп. 139.2.2 ПКУ на суму списаної дебіторської заборгованості
(у т.ч. коштом створеного резерву сумнівних боргів), що відповідає одній з ознак, визначених пп. 14.1.11 ПКУ, незалежно від того, чи створено резерв сумнівних боргів за такою заборгованістю.
Заборгованість банку, що ліквідується, з метою застосування положень ПКУ може вважатися безнадійною заборгованістю відповідно до вимог пп. 14.1.11 ПКУ лише після підтвердження ліквідації банку записом про державну реєстрацію його припинення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
ІПК ДПСУ від 23.02.2023 р. № 407/ІПК/99-00-21-02-02-06
#БезнадійнаЗаборгованість, #фінрезультат, #банк