Строк зберігання Z-звітів
СИТУАЦІЯ. Підприємство у своїй діяльності застосовує РРО.
ЗАПИТАННЯ: Яким нормативно-правовим актом належить керуватися для визначення строку зберігання Z-звітів та скільки часу їх треба зберігати?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Пунктом 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) визначено, що суб’єкти господарювання, які застосовують РРО/ПРРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)), зобов’язані щодня створювати фіскальні звітні чеки (Z-звіти) у разі здійснення розрахункових операцій.
Водночас п. 6 гл. 4 р. ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547 (далі — Порядок ведення РК та КОРО), встановлено, що суб’єкт господарювання має забезпечити збереження Z-звітів в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ, у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.
Пунктом 2.1 р. ІІ Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО та модемів для передачі даних, затверджених наказом Мінфіну України від 08.10.12 р. № 1057 (далі — Вимоги № 1057), встановлено, що РРО з контрольною стрічкою в електронній формі (далі — КСЕФ) повинен мати носій КСЕФ, що є функціональною частиною РРО з КСЕФ, яку призначено для зберігання створених цим РРО пакетів даних.
Зважаючи на зазначене, збереження Z-звітів в електронній та паперовій формах суб’єкт господарювання забезпечує з дотриманням приписів Вимог № 1057 та в будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб відповідно до Порядку ведення РК та КОРО. Зберігання Z-звітів у разі здійснення розрахункових операцій суб’єкт господарювання здійснює відповідно до п. 44.3 ПКУ протягом 1095 днів.
ІПК ДПСУ від 28.03.2023 р. № 714/ІПК/99-00-07-04-01-06
#РРО, #Z-звіт