-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій (червень 2023 р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Водії компанії-перевізника: роз’їзний характер робіт чи відрядження
Підприємство — платник податку на прибуток та ПДВ. Здійснюємо торгівлю непродовольчими товарами. Плануємо, щоб наші водії перевозили товар Україною і для нас, і на замовлення інших організацій за ТТН та договорами на перевезення. Водій може не повертатися на місце, де розташоване підприємство, до 7 днів на тиждень.
Чи можемо ми у цьому разі оформляти для водіїв відрядження? Чи не вважатиметься це роз’їзним характером роботи? Ми хотіли б оформлювати це як відрядження. Але чи маємо право так вчиняти?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Так, у цьому разі водіям можна оформлювати відрядження. Навіть якщо б ця робота вважалася такою, яка має роз’їзний характер, впроваджувати його підприємству не обов’язково. Розтлумачимо.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування,
м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
2. ПКУ — Податковий кодекс України.
5. Постанова № 1545 — постанова ВРУ “Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР” від 12.09.91 р. № 1545-XII.
6. Положення № 169 — Положення про виплату надбавок, пов’язаних з рухомим та роз’їзним характером робіт у будівництві, затверджене постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПР від 01.06.89 р. № 169/10-87.
7. Інструкція № 59 — Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. № 59.
#відрядження, #експедирування, #транспорт, #логістика