Розрахунки у споживчому кредитуванні: чи треба РРО
Чи необхідно продавцю товару застосовувати РРО/ПРРО, якщо оплата за товар надходить від банку, який надав покупцю споживчий кредит і перераховує від його імені на розрахунковий рахунок продавця кошти за товар?
ВІДПОВІДЬ: Перерахування банком продавцю товару кредитних коштів від імені покупця не є розрахунковою операцією в розумінні Закону про РРО. Таке перерахування є банківською операцією,
під час здійснення якої РРО/ПРРО не застосовуються (п. 2 ст. 9 Закону про РРО).
Щодо терміна “банківська операція” маємо думку податківців, які зафіксували, що законодавство не містить визначення терміна “банківська операція”. Заразом перелік банківських послуг визначено ст. 47 Закону про банки та банківську діяльність” від 07.12.2000 р. № 2121-III (далі — Закон про банки). Зокрема, до них належить розміщення залучених у вклади (депозити) коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик (у тому числі надання фізособам споживчих кредитів). Отже, банківські операції за своєю суттю є конкретними діями (операціями, транзакціями), які здійснюють банки, надаючи банківські послуги, перелік яких закарбовано у ст. 47 Закону про банки.
Тетяна СУШАЛЬСЬКА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#РРО, #розрахунки, #СпоживчеКредитування