1

Лист ПФУ “Щодо пенсії за вислугу років” від 10.08.2023 р. № 2800-030102-8/44807 (Робота медиком у ФОПА: чи можна піти на пенсію за вислугу років)

Розглянувши Ваш запит […] Пенсійний фонд України повідомляє.

Пунктом 2-1 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон № 1058) передбачено право на пенсію за вислугу років за умови, якщо особи на день набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” (далі — Закон № 2148) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі — Закон № 1788).

Пенсія за вислугу років призначається відповідно до Закону № 1788 із застосуванням норм Закону № 1058, тобто порядок обчислення спеціального стажу та умов, за яких визначається право на пенсію за вислугу років, передбачені положеннями Закону № 1788, а страховий стаж обчислюється відповідно до норм Закону № 1058. При цьому право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку мають особи, які мали вислугу років на відповідних посадах не менше такої тривалості:

  • на 1 квітня 2015 року — 25 років;
  • на 31 грудня 2015 року — 25 років 6 місяців;
  • на дату введення в дію Закону № 2148 (на 11.10.2017) — 26 років 6 місяців.

Право на зарахування до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, періодів роботи особи визначається за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 № 909 (із змінами) (далі — Перелік № 909).

Обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, здійснюється на підставі записів трудової книжки та, у разі необхідності, додаткових документів.

Згідно з Переліком № 909 право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад) в закладах охорони здоров’я, перелік яких затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 28.10.2002 № 385.

Робота в закладах, установах і на посадах, передбачених Переліком № 909, дає право на пенсію за вислугу років незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Законом України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” визначено, що заклад охорони здоров’я — це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації.

Враховуючи зазначене, період роботи лікаря-ФОП або його найманого працівника буде зараховано до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, за умови підтвердження роботи в закладі охорони здоров’я.

З повагою
Директор Департаменту
Олена ОХРІМЕНКО

Коментар редакції


Увага! Повна версія статті доступна лише передплатникам газети "Все про бухгалтерський облік"!
Авторизуйтеся, будь ласка:
Стати передплатником
Увага! Після авторизації натисніть Ctrl+F5, якщо сторінка відображається некоректно.

#ФОП, #пенсія