Податківці відмовляють зняти статус ризикового платника: як оскаржити
Ефективно господарювати зі статусом ризикового платника ПДВ майже неможливо. Чи не всі вихідні податкові накладні та розрахунки коригування (далі — ПН/РК) без
зайвих вагань блокуватимуть. Якщо ви намагалися позбутися ризиковості у комісії регіонального рівня, але безрезультатно, наступний крок — задіяти процедуру оскарження. Розповімо, що для цього слід зробити.
Будь-яке рішення податківців, яке належно оформлене, можна оскаржити в адміністративному та/або судовому порядку (п. 56.1 ПКУ). Не винятком є і рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку.
Адміністративним оскарженням, яке є досудовим порядком вирішення спору, вважається надання скарги до комісії центрального рівня. Утім, можна й одразу звертатися з позовом до суду, нехтуючи процедурою адміноскарження. Але заразом слід пам’ятати, що скаргу до комісії центрального рівня вже не приймуть. У разі, якщо платник ПДВ одразу звернувся до суду, процедура адміноскарження йому більше недоступна (п. 3 Порядку розгляду скарги).
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#ПодатковаНакладна, #РизиковіПлатники, #ПДВ, #СудовеОскарження