Пальне для генератора: низка супутніх запитань
СИТУАЦІЯ. Товариство планує придбати дизельний генератор (стаціонарний і портальний) для забезпечення безперебійної роботи в умовах воєнного стану. Пальне для нього купуватимуть лише для внутрішнього використання і зберігатимуть у тарі ємністю до 200 л (сумарно до 2000 л).
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи потрібна ліцензія на зберігання пального?
2. Чи необхідно реєструвати акцизний склад?
3. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
4. Чи подавати ф. № 20-ОПП на генератори?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ:
Щодо запитання 1
Відповідно до ст. 18 Закону № 481 на період дії воєнного стану та протягом 30 днів із дати його припинення або скасування суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 л на кожному об’єкті, що забезпечено електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг).
Отже, якщо Товариство зберігатиме пальне, яким заправлятимуть електрогенератор у визначених межах, обов’язку щодо отримання ліцензії на право зберігання пального не виникатиме.
Щодо запитання 2
Пунктом 47 підрозділу 5 р. XX “Перехідні положення” ПКУ визначено, що тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом 30 днів
із дати його припинення або скасування, у доповнення до критеріїв, визначених пп. 14.1.6 ПКУ, не є акцизним складом приміщення або територія, у т.ч. платника акцизного податку з реалізації пального, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального, яке використовують єдино лише для заправлення електрогенераторних установок, не перевищує 2000 л.
Тому, якщо підприємство зберігатиме пальне, яке використовуватимуть суто для заправлення генератора, та загальна місткість розташованих ємностей для зберігання пального не перевищуватиме 2000 л, обов’язку щодо реєстрації акцизного складу не виникатиме.
Щодо запитання 3
Законом № 2836 тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом 30 днів із дати його припинення або скасування, на виконання р. VIII (Екологічний податок) ПКУ, із визначення стаціонарних джерел забруднення (у значенні пп. 14.1.230 ПКУ) вилучено електрогенераторів, класифіковані за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.
Таким робом, у власників електрогенераторів, класифікованих за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникає податкових зобов’язань з екологічного податку.
Щодо запитання 4
Платник податків має інформувати про всі об’єкти оподаткування й об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, дотримуючись приписів р. VIIІ
Порядку № 1588, через подання повідомлення за ф. № 20-ОПП.
Під час надання повідомлення за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення надання інформації про однотипні об’єкти оподаткування, розміщені за однією адресою. Зокрема, якщо подають інформацію про генератори, встановлені на одній території чи в одному приміщенні, то в повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначають інформацію про територію або приміщення, де вони розташовані, як про один об’єкт оподаткування.
ІПК ГУ ДПСУ в Тернопільській області
від 09.10.2023 р. № 3473/ІПК/19-00-09-03
#пальне, #ліцензія, #АкцизнийСклад, #ЕкологічнийПодаток