Імпорт сировини з Польщі: коли є контрольовані операції, а коли коригувати фінрезультат
У 2022 році наше підприємство (платник податку на прибуток) здійснило імпортні операції (постачання сировини для виробництва) із польським контрагентом з організаційно-правовою формою “SP. Z O.O. SP.K.”. Це не пов’язана особа — нерезидент, і операція здійснена не через комісіонера-нерезидента.
Цей польський контрагент сплачує податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації такого нерезидента. Маємо лист від польської податкової про сплату податку на прибуток — 19% за 2021 р. і запросили ще за 2022 р. Річний дохід нашого підприємства за 2022 р. — 19 млн грн, а обсяг господарської операції з цим польським контрагентом — 610 тис. грн.
1. Чи вважається це контрольованою операцією? Від податкової отримали запит. Вони вважають, що це контрольована операція і ми повинні були збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму 30% вартості товарів.
2. Чи достатньо буде відповісти, що такої організаційно-правової форми немає в постанові від 04.07.17 р. № 480, зі змінами, і що ця операція не вважається контрольованою, оскільки не відповідає критеріям пп. 39.2.1.7 п. 39.2 ст. 39 ПКУ? Чи краще дочекатися
листа від польського контрагента про сплату ним податку на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації такого нерезидента, і долучити до відповіді?
3. Які документи підтвердять, що це не пов’язана особа — нерезидент і не через комісіонера-нерезидента? Вважаю, контракту буде досить. А не пов’язані як підтвердити?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Ні, ці операції не є контрольованими, позаяк не досягнуто вартісних критеріїв (ані річного доходу, ані суми операції). Якщо організаційно-правову форму нерезидента (далі — ОПФ) зазначено правильно та оскільки вона не значиться в Переліку № 480, то операції з ним не є псевдо-КО і 30%-го коригування не потребують. Тож, вважаємо, надати відповідь ДПС можна, не чекаючи на отримання від польського контрагента підтвердження сплати ним корпоративного податку. Подробиці — далі.
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
#ПодатокНаПрибуток, #імпорт, #КонтрольованіОперації, #фінрезультат