“Організуйте подарунки під ялинку: усім і кожному й бажано без податків”
Приблизно таке завдання може дати керівництво комусь із підлеглих, який опікуватиметься цьогоріч новорічними подарунками для дітей співробітників, самих співробітників та/або партнерів. І з огляду на те, що в Україні вже другий рік триває повномасштабна війна, заощадити на усьому (зокрема, й податках) воліє багато хто. Тож сьогодні поговоримо про подарунки та їх оподаткування.
Насамперед маємо підкреслити: від оподаткування звільнено винятково негрошові подарунки. Це стосується і працівників, і їхніх дітей, і партнерів. Якщо ж йдеться про грошові виплати — без податків не обійдеться. Тож про останні ми далі не згадуємо.
Василь ЦИГАНЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
3. Закон про ЄСВ — Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 р. № 2464-VI.
4. Закон про оплату праці — Закон України “Про оплату праці” від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.
6. Інструкція № 449 — Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449.
7. Інструкція зі статистики зарплати — Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.
#НоворічніПодарунки, #подарунки, #ЄСВ, #ПДВ, #ВійськовийЗбір