-
Сповіщення: Увесь № 6 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Імпортований товар допродали наступного року: як обґрунтувати показник чистої рентабельності принципу “витягнутої руки”
Підприємство отримало у 2022 р. за імпортом товар, який станом на кінець року реалізувало частково. Залишок товару продали у першому півріччі 2023 р. Для обґрунтування ціни принципу “витягнутої руки” підприємство з урахуванням наявної інформації обрало найдоцільніший метод трансфертного ціноутворення — метод “чистого прибутку”.
Як розрахувати у такому разі показник чистої рентабельності для зіставлення з показником чистої рентабельності зовнішніх зіставних юридичних осіб за 2022 р. під час обґрунтування цін контрольованої операції?
Як відображати наслідки такої контрольованої операції у податковій звітності, якщо є самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань підприємством до ціни “витягнутої руки”?
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Можливість використання в аналізі трансфертного ціноутворення даних за роки, наступні після здійснення контрольованої операції, визначено у п. 3.74 р. В.4 Настанов ОЕСР щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб, видання 2022 року. Дані за пізніші роки можуть використовуватися для порівняння життєвих циклів товарів контрольованих і неконтрольованих операцій, щоб визначити, чи може неконтрольована операція дійсно використовуватися як порівняна під час застосування конкретного методу. Дані за багато років повинні використовуватися, якщо вони є корисними для аналізу трансфертного ціноутворення.
Олена КРАТТ,
аудитор, директор АФ ТОВ
“КРАТ-АУДИТ”
#ТрансфертнеЦіноутворення, #імпорт, #товари, #рентабельність