Практика використання методу “витрати плюс” за наявності внутрішніх зіставних операцій
Підприємство-виробник у звітному періоді реалізувало на експорт готову продукцію. Операція була ідентифікована як неконтрольована. Бухоблік ведемо за НП(С)БО.
1.Чи треба проводити обґрунтування ціни за правилом “витягнутої руки”? Як це зробити за методом “витрати плюс”, якщо немає інформації за методом порівняльної неконтрольованої ціни?
2. Як вибір бази розподілу загальновиробничих витрат, прийнятий в обліковій політиці, впливає на показник “валова рентабельність собівартості” за трансфертного ціноутворення?
3. Як невідображення в обліку розподілу загальновиробничих витрат з урахуванням виробничої потужності у періоді спаду виробництва впливає на показник “валова рентабельність собівартості” під час обґрунтування принципу “витягнутої руки”?
Запитання з редакційної пошти
Олена КРАТТ,
аудитор, директор
АФ ТОВ “КРАТ-АУДИТ”
P. S. Вищенаведені приклади демонструють оцінку впливу різних факторів на значення показника валової рентабельності собівартості у разі вибору методу “витрати плюс”. Ми не надаємо рекомендацій для використання певного методу трансфертного ціноутворення, котрий був би завжди прийнятним у разі експорту готової продукції нерезиденту.
#ТрансфертнеЦіноутворення, #витрати, #рентабельність, #собівартість
Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.