Виправлення від’ємного значення формули в СЕА РП та СЕ
СИТУАЦІЯ. Під час перенесення даних із СЕА РП та СЕ у 2019 р. з попередньої версії реєстру під час зміни законодавства з акцизного податку у Товариства (має ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі та за їх відсутності) утворився від’ємний залишок пального обсягом 125 літрів. Його перенесено на формулу підприємства без акцизного складу (додаток 1). Заявка на поповнення (коригування) залишку пального не передбачає поповнення пального без зазначення акцизного складу (акцизного складу пересувного), тому у підприємства немає можливості виправити некоректний залишок.
ЗАПИТАННЯ: Як можна виправити від’ємне значення формули в СЕА РП та СЕ?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Відповідно до п. 9 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.16 р. платник податку був зобов’язаний подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.16 р. із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, у яких вони зберігаються, з їх технічними параметрами (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючі документи на відповідні об’єкти та документи, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.
Зазначені в акті інвентаризації обсяги залишку пального у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД одноразово збільшували показник (∑АНакл) за відповідними кодами за УКТ ЗЕД як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування до акцизних накладних в ЄРАН.
У СЕА РП та СЕ, порівняно з СЕА РП, змінено систему контролю за обігом пального, яка стала передбачати облік пального на всіх етапах його відвантаження та переміщення. Оскільки в СЕА РП та СЕ облік пального ведеться, зокрема але не виключно, в розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних, платники зобов’язані були розподілити пальне за акцизними складами/акцизними складами пересувними, де таке пальне фактично знаходилося на 01.07.19 р.
Для здійснення розподілу залишків пального між акцизними складами/акцизними складами пересувними платники податку, відповідно до п. 22 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ, зобов’язані з 01.05.19 р. до 01.06.19 р. зареєструвати в СЕА РП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01.07.19 р.
Оскільки Товариством своєчасно не подано заявки на поповнення (коригування) залишків пального та не сплачено акцизного податку, від’ємні показники обсягів пального були автоматично перенесені до СЕА РП та СЕ. Отже, для увідповіднення залишків пального Товариству необхідно зареєструвати заявку на поповнення (коригування) залишку пального за умови наявності на обліковій картці сум
коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці.
ІПК ДПСУ від 04.01.2024 р. № 18/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#дайджест, #пальне, #АкцизнийПодаток