-
Сповіщення: Увесь № 32 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Переміщення алкоголю між торговими точками підприємства
СИТУАЦІЯ. Товариство має мережу магазинів-кафе (далі — об’єкт торгівлі), в якій провадить діяльність у сфері громадського харчування, а також торгівлю алкогольною продукцією. За кожною адресою об’єкта торгівлі є чинна ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи має право Товариство, отримавши алкоголь на один об’єкт торгівлі, переміщати його на інший об’єкт торгівлі?
2. Чи необхідно складати товарно-транспортну накладну ф. № 1-ТН/алкогольні напої (далі — ф. № 1-ТН) під час переміщення алкоголю між власними об’єктами торгівлі та в разі необхідності такого оформлення — яку ліцензію потрібно зазначати в графах “Відправник” та “Одержувач”?
3. Якщо необхідно, то чи потрібно її реєструвати в Єдиному реєстрі ТТН?
4. Чи належать до акцизного складу об’єкти торгівлі Товариства?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Згідно з п. 1.4 р. 1 Інструкції № 154 перевезення, зокрема, алкогольних напоїв автотранспортом у межах України здійснюється за умови наявності оформленої ф. № 1-ТН.
Отже, суб’єкти господарювання, котрі переміщують алкогольні напої, у т.ч. між власними об’єктами торгівлі, повинні скласти за кожним фактом такого переміщення ф. № 1-ТН. Під час переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв між власними об’єктами торгівлі в графах “Відправник” та “Одержувач” у ф. № 1-ТН зазначають номер і дату ліцензії на оптову або роздрібну торгівлю, що засвідчує право такого суб’єкта господарювання на провадження відповідного виду діяльності у відповідному місці провадження діяльності.
Згідно з пп. 14.1.6 ПКУ акцизним складом вважається, зокрема, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів. Таким ладом, акцизні склади утворюються на території суб’єктів господарювання — виробників спирту, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
Так, якщо Товариство не здійснює виробництва алкогольних напоїв, а тільки здійснює роздрібну торгівлю ними, його магазини-кафе не є акцизними складами, тому реєстрація ф. № 1-ТН на переміщення алкогольних напоїв між об’єктами торгівлі Товариства в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв не передбачена.
ІПК ДПСУ від 29.12.2023 р. № 4966/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
#ТТН, #торгівля, #АкцизнийСклад