Юрособа-учасник виходить із ТОВ: облік В інвестора
Складні часи ведення бізнесу потребують вольових рішень від менеджменту підприємств. Одним із них може стати рішення вийти зі складу ТОВ, щоб, до прикладу, вкласти гроші в іншу діяльність. У цій статті ми стисло нагадаємо організаційні моменти добровільного виходу учасника з ТОВ, а також розглянемо, які наслідки це матиме для бухгалтерського та податкового обліку юрособиінвестора.
Як вийти з ТОВ
Порядок виходу підприємства зі складу ТОВ залежить від того, наскільки великою часткою в статутному капіталі володіє інвестор. Якщо частка учасника-юрособи менша за 50%, то вихід відбувається максимально просто. Учасник може вийти з товариства в будь-який час без згоди інших учасників. Це відбувається шляхом унесення змін до Єдиного державного реєстру (далі — ЄДР).
Щоб вийти зі складу ТОВ, інвестор має подати держреєстратору такі документи (ч. 5 ст. 17 Закону № 755):
1) заяву про держреєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР;
2) документ про сплату адміністративного збору;
3) заяву про вихід із ТОВ. Такий документ слід посвідчити нотаріально (ч. 2 ст. 5 Закону № 2275).
Наостанку зауважимо, що, окрім виходу учасника за власним бажанням, можливе також його примусове виключення зі складу учасників із підстав, передбачених ст. ст. 15, 23 Закону № 2275. За таких обставин облікові та податкові наслідки в інвестора-юрособи будуть такими самими, як ми описали в цій статті.
Наталія БОБРИК,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”