-
Сповіщення: ХРОНІКА ПОДІЙ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ (квітень 2024 Р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Сторнували зарплату за попередній місяць: як показати це у звітності
У квітні 2024 р. сторновано частину зарплати за березень одного із працівників (на суму 50 тис. грн) згідно з розпорядженням керівника та зі згоди працівника. Водночас у квітні працівник звільнився, а нараховано йому було лише 25000 грн зарплати, і частину коштів зарахували, а частину довелося повертати на рахунок підприємства. За березень сума нарахувань становила 170 тис. грн. Сторнування стосувалося суми премії, неправильно обчисленої через лічильну помилку, і не було пов’язане з уточненням кількості відпрацьованого часу.
На момент перерахунку звітність за І квартал 2024 р. вже здали без урахування коригувань. Звісно ж, унаслідок перерахунку було здійснено перерахунок податку на доходи і військового збору. А от ЄСВ не переобчислювали, адже дохід за березень був значно вищий за максимальну базу для нарахування ЄСВ у березні (106500 грн). Утім, зменшилася сума нарахованого доходу, яку було показано в графі 16 додатка 1 до Об’єднаного розрахунку.
Як у такій ситуації правильно показати коригування доходу і податків за березень в Об’єднаному розрахунку?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: Одразу скажемо: узяти і сторнувати суму премії можна в досить обмеженому колі випадків, а відображення виправлення залежить, зокрема, від причини сторнування. До того ж у цьому разі маємо ситуацію, коли працівник у місяці сторнування звільняється, а сума сторнування перевищує суму нарахованого заробітку. Тож розглянемо усе крок за кроком.
Василь ЦИГАНЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#ОплатаПраці, #зарплата, #звітність, #ЄСВ