-
Сповіщення: Як масштабні зміни в публічних закупівлях впливають на роботу держзамовників. Частина 2 – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Як масштабні зміни в публічних закупівлях впливають на роботу державних замовників. Частина 1
Усі, хто активно працює з публічними закупівлями, вже точно чули про масштабні зміни, які нещодавно відбулися в закупівельному законодавстві. Проте є й багато таких, хто лише іноді стикається з державними замовниками, котрі задоволені своїми потребами, і лише в моменти, коли закупівельні питання виходять на перший план, заглиблюються в те, що відбувається в закупівельній сфері. Насправді іноді про зміни в порядку проведення закупівель варто знати не лише тим, хто безпосередньо задіяний у процесах, — уповноваженим особам, але й усім, кого вони опосередковано торкаються. А це бухгалтери бюджетних та комунальних установ, керівники, економісти, фахівці фінансових та юридичних відділів. Річ у тім, що публічні закупівлі структурно пронизують усі організаційні та управлінські ланки державних замовників. Юристи готують договори, керівники ухвалюють рішення та планують діяльність установ, бухгалтери та економісти слідкують за бюджетним забезпеченням, закупівельники розробляють різноманітні документи, необхідні для організації закупівлі, та безпосередньо їх проводять тощо.
Наразі зміни, які було внесено постановою КМУ від 02.04.2024 р. № 382 та які набрали чинності 09.04.2024 р., досить суттєві та заслуговують на увагу кожного, хто на підприємстві так чи інакше задіяний у задоволенні його потреб.
Зміни було внесено до основних документів, які регулюють закупівельну сферу: до Особливостей № 1178 та Порядку № 166. Змін багато, і навіть якщо на перший погляд здається, що вони прості та зрозумілі, не забувайте, що, працюючи із законодавством, кожна кома та закінчення мають значення. Про найважливіші новації ми зараз розповімо. Це принаймні допоможе організувати на підприємстві нараду для визначення алгоритму впровадження змін у робочі процеси та забезпечення їх правомірності.
Матеріал підготували експерти освітньої платформи TNDR
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Закон № 922 — Закон України “Про публічні закупівлі” від 25.12.15 р. № 922-VIII.
3. Порядок № 166 — Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затверджений постановою КМУ від 24.02.16 р. № 166.
4. Порядок № 861 — Порядок підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затверджений постановою КМУ від 02.08.2022 р. № 861.
#ПублічніЗакупівлі, #виробництво, #ВідкритіТорги