Проєкти Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА
Інтерв’ю з директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Цехановським Ігорем Леонідовичем.
Ігоре Леонідовичу, розкажіть, будь ласка, про діяльність Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної військової адміністрації.
І. Л.: Діяльність Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної військової адміністрації є багатогранною та спрямованою на вирішення актуальних питань життєдіяльності регіону, адже третій рік поспіль усім доводиться працювати в умовах повномасштабного вторгнення рф.
Серед основних напрямів та завдань, над якими працюють фахівці Департаменту, є забезпечення реалізації на території області:
- державної регіональної політики;
- державної політики у сферах міжнародного, міжрегіонального та транскордонного співробітництва, зовнішньоекономічної діяльності та євроатлантичної інтеграції;
- державної політики у сфері інвестиційної діяльності;
- державної політики з питань розвитку підприємництва та адміністративних послуг;
- державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудових відносин, соціального діалогу тощо.
Наразі Вінницькою областю реалізується 6 Угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво з регіонами Республіки Польща, Чеської Республіки, Румунії та Республіки Молдова. Продовжується співпраця Вінницької обласної військової адміністрації з міжнародними гуманітарними організаціями, які надають свою допомогу та підтримку області в подоланні наслідків російської агресії.
Міжнародні місії надають підтримку медичним та соціальним закладам регіону. Зокрема, це такі організації, як: Міжнародна організація з міграції (ІОМ), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), Міжнародний комітет Червоного Хреста, французькі міжнародні гуманітарні організації ACTED і Triangle génération humanitaire, Лікарі без кордонів (MSF), Міжнародний медичний корпус, ВООЗ, Товариство Червоного Хреста України та інші.
З огляду на вплив нових факторів на стратегічний розвиток регіону, серед яких повномасштабна агресія російської федерації проти України, отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС тощо, проводиться робота щодо актуалізації Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року.
У процесі інтеграції з Європейським Союзом роль регіональних стратегій та планів їх реалізації суттєво зростатимуть, адже європейський підхід інвестиційної політики передбачає формулу “Жодних грошей без плану”.
Одним із таких інвестиційних проєктів є “Німецько-український фаховий діалог із сталого розвитку сектору плодоовочівництва”, який розпочато у 2023 році в межах Двосторонньої програми співробітництва між Федеративною Республікою Німеччина та Україною за підтримки Федерального Міністерства продовольства і сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Партнерами реалізації проєкту є ТОВ “ГФА Консалтинг Груп ГмбХ” (Німеччина), Вінницька обласна військова адміністрація, Іллінецький аграрний фаховий коледж, Державна установа “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти” (м. Київ). Ми розпочали будівництво холодильного сховища в Іллінецькому аграрному фаховому коледжі — мультифункціонального навчально-виробничого комплексу для зберігання фруктів — регульоване газове середовище ємністю 3000 тонн, для овочів — ємністю 1000 тонн, що створене для переробки фруктів та овочів, заморожування овочів. Також розроблено інструменти грантового фінансування для локальних фермерських господарств, які працюють або працюватимуть у плодоовочевому секторі. Це створить локальний кластер, який буде забезпечений науковим супроводом та потужностями для зберігання продукції.
Тож необхідно використовувати всі доступні можливості із залучення міжнародних грантових коштів у соціальну та комунальну сфери, здійснювати підтримку бізнесу, зокрема — переробній промисловості (державні та місцеві програми, гранти, пільгові кредити, міжнародна технічна допомога), сприяти пошуку та відкриттю нових ринків для експорту місцевої продукції. Головне — не бути пасивними та використовувати кожен шанс задля покращення життя як в області, так і в Україні загалом.
Ексклюзивне інтерв’ю директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігоря Цехановського головному редактору газети “Все про бухгалтерський облік” Зої Слободянюк
Необхідні проекти для України! Але, нажаль, іх замало для такої великої країни.