-
Сповіщення: Увесь № 68 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Господарська операція є — первинки немає: практичні поради для відображення відсутності первинки
Найскладніше в роботі бухгалтера — зібрати з усіх усюд первинні документи. Електронний документооборот, безкінечні дзвінки та вимоги відправити первинку не завжди спрацьовують, а працівники бухгалтерських служб стикаються з ситуацією, коли потрібно відобразити в обліку операцію, що фактично відбулася. Як це робити мінімальними зусиллями? Проаналізуємо разом.
За правилами бухгалтерського обліку господарські операції мають бути відображені в обліку в тому звітному періоді, в якому вони здійснені, а не тоді, коли бухгалтер отримав первинний документ. Досить часто виникає критична облікова помилка — операція проводиться в періоді отримання документа, що спотворює бухгалтерський та податковий облік і викривляє фінансові результати. Тому беремо за правило перевіряти всі залишки за рахунками на кінець звітного періоду для пошуку незакритих сум.
У разі застосування резерву в бухобліку витрати будуть відображені у своєму періоді: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 471. Потім під час отримання документа: Дт 471 Кт 631 — на суму раніше створеного забезпечення.
Якщо сума витрат за документом виявилася більшою за створене під них забезпечення, то різницю відображають проведенням: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 631. А якщо більшою виявилася сума забезпечення, то проведенням: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 471 (методом “червоне сторно”).
Юлія КОВАЛЕНКО, податковий консультант