-
Сповіщення: Увесь № 70 за 2024 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Фінал — це лише початок: чим завершується податкова перевірка
Зараз у розпалі сезон планових виїзних документальних податкових перевірок. Бюджет треба поповнювати, тому контролери дуже завзято збирають “у полях” штрафи.
У матеріалі в № 62 ми розповіли з практичної точки зору, до чого готуватися підприємству, яке включене до плануграфіка документальних виїзних податкових перевірок, запитів на яку інформацію чекати і в якій формі та в які строки на ці запити відповідати.
Наразі оповімо, чим завершується планова документальна податкова перевірка і що підприємству робити після дня “Х”.
Тривалість планової документальної перевірки
Нагадаємо тривалість планової документальної виїзної податкової перевірки (п. 82.1 Податкового Кодексу України, далі — ПКУ).
Антоніна КУРИЛЕНКО,
консультант з обліку та оподаткування, м. Київ
2 Пунктом 56.18 ПКУ передбачено, що платник податків має право оскаржити в суді ППР у будь-який момент після отримання такого рішення з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ. Статтею 102 ПКУ врегульовано питання застосування строків давності визначення податкових зобов’язань, які становлять 1095 днів.
Тоді як відповідно до п. 56.19 ПКУ, якщо до подання позовної заяви проводилася процедура адміноскарження, платник має право оскаржити в суді ППР протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження згідно з п. 56.17 ПКУ.
3 Див. інформацію на офіційному сайті ДПС: od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/665318.html.